A sötét turizmus

Utolsó módosítás: 2019. október 16.

A hírnév áldozatai: sötét-turisztikai utakon a modern popkultúra ikonjainak nyomában címmel tart előadást Dr. habil Kovács Tibor a Gyöngyösi Károly Róbert Campuson az Akadémiai esték programsorozat keretein belül.

A sötét turizmus a (fél)múlt, a jelen és a jövő egyre növekvő, egyre „ígéretesebb" szegmense a turisztikai iparágnak: beismerjük vagy sem, de mindannyian szeretünk „borzongani", s ennek kapcsán olyan helyekre eljutni, ahol tömegesen aratott a halál, vagy ahol egy-egy híres személy hagyta itt az árnyékvilágot békés, vagy kevésbé békés körülmények közepette...

Időpont: 2019. október 15. (17:00)
Helyszín: Eszterházy Károly Egyetem Gyöngyösi Károly Róbert Campus, T előadó

Dr. habil Kovács Tibor egyetemi docens előadásával az „amerikai álom" nyomába eredünk, s megnézzük annak sötét oldalát, illetve ennek ürügyén a modern populáris, amerikanizált kultúra néhány állócsillagának tragikus sorsát vesszük górcső alá Memphistől New Yorkon át Los Angelesig egy igen személyes és szubjektív beszámoló keretében... Jöjjenek velünk – borzongásra fel!