A Szlovák Mezőgazdasági Akadémia tagja

Utolsó módosítás: 2019. december 27.

A Szlovák Mezőgazdasági Akadémia Gazdaság és Menedzsment Tagozatának külföldi tagjává választották Dr. Bujdosó Zoltánt, az Eszterházy Károly Egyetem campusokért felelős rektorhelyettesét.

A szervezetet 1990-ben hozta létre a szlovák mezőgazdasági miniszter, aki az induláskor a következő célokat megfogalmazta meg:
- aktív részvétel a mezőgazdaság, vidékfejlesztés, élelmiszergazdaság, erdő –és vízgazdálkodás valamint a vidéki turizmus fejlesztésében, tervezésében
- közös képzések, kutatások és tudományos csereprogramok kialakítása
- szaktanácsadás, kapacitásfejlesztés
- nemzetközi hálózatfejlesztés

Dr. Bujdosó Zoltánon kívül csupán 5 magyar tagja van a szervezetnek. A megválasztásában komoly szerepe volt az Eperjesi Egyetemmel, a Selye János Egyetemmel, valamint a Pozsonyi Közgazdasági és Menedzsment Főiskolával fenntartott szoros kapcsolatnak, emellett kiemelték az erősödő és aktív együttműködést a Nyitrai Állami Agráregyetemmel (közös pályázat, oktatás, nemzetközi hálózatépítés).