Életre szóló élmény

Utolsó módosítás: 2019. március 06.

Az idei síszezon utolsó napjait új élmények és tapasztalatok szerzésével töltötték az Eszterházy Károly Egyetem Károly Róbert Campusának külföldi hallgatói.

A Felső-Mátrában, Mátraszentistvánban ismerkedhettek a gyöngyösi campuson tanuló külföldi fiatalok az egyik legnépszerűbb téli sporttal, a síeléssel. A többségében ghánai és mongol hallgatókból álló csapat tagjai korábban még soha nem álltak sílécen. Az alapokat Dr. Bujdosó Zoltán segítségével sajátíthatták el. „Az volt a cél, hogy a hallgatók újabb életre szóló élménnyel gazdagodhassanak. Nagyon lelkes és kitartó tanítványok voltak, igyekeztek minden tanácsot megfogadni, így a nap végére már elég magabiztosan siklottak a tanulópályán és ügyesen használták a felvonót is." – összegezte a Felső-Mátrában töltött napot a gyöngyösi campus főigazgatója.

szöveg: Nagy Réka
fotó: Dr. Bujdosó Zoltán