Elismerés a magyar TOTEM csapatnak

Utolsó módosítás: 2019. március 06.

Díjjal ismerték el a TOTEM Magyarország csapatának munkáját, akik többek között részecske-ütközéseket tanulmányoznak, fejlesztik az általuk használt adattovábbító és a monitoring rendszereket, vizsgálják az előre szórt részecskék eloszlását, valamint a protonszerkezetet fenomenológikus modellekkel.

TOTEM Achievement Award-al (kimagasló eredmény díja) ismerték el a TOTEM Magyarország 9 fős csoportjának 2018-as munkáját. A részecskefizikával kapcsolatos kutatásokban az Eszterházy Károly Egyetem Károly Róbert Campusának két oktatója, Prof. Dr. Csörgő Tamás kutatóprofesszor, valamint Dr. Novák Tamás egyetemi docens is részt vesz.
A TOTEM Award 2018 (TOTEM Publikációs Kitüntetés) díjat is a magyar csapat egyik tagjának, Dr. Nemes Frigyesnek (az ELTE Atomfizika Tanszékének munkatársa) ítélték oda.
A elismeréseket Simone Giani, a CERN LHC TOTEM kísérlet tudományos vezetője és Angelo Scribano, a TOTEM Collaboration Management Board elnöke ítélte oda.

szöveg: Nagy Réka, Novák Tamás