Gyógynövénynapokon vettünk részt

Utolsó módosítás: 2019. július 18.

A Campus Gyógynövény Klub évek óta rendszeres résztvevője a Bükkszentkereszti Gyógynövénynapoknak

Szabó György bükki füvesember, intézményünk tiszteletbeli főiskolai tanára 13 évvel ezelőtt hívta életre a Bükkszentkereszti Gyógynövénynapokat, amely hazánk legnagyobb gyógynövény ünnepe. A Campus Gyógynövény Klub évek óta aktív résztvevője e rendezvénynek. A XIII. Bükkszentkereszti Gyógynövénynapokon 2019. július 13-14-én gyógynövényismereti játékot és herba bemutatót szerveztünk. A játékosok húszféle cserepes gyógynövény felismerésével tehették próbára jártasságukat a gyógynövények színes világában, és az Egyetem képzéseiről is tájékozódhattak.

A rendezvény megálmodója, Szabó György bükki füvesember, tiszteletbeli főiskolai tanárunk

fotók: Koncz János, Lakatos Márk,
szöveg: Lakatos Márk