GYÖNGYÖSÖN ÉRT VÉGET A NEMZETKÖZI PROJEKT

Utolsó módosítás: 2017. július 19.

Az Eszterházy Károly Egyetem Gyöngyösi Károly Róbert Campusa adott otthont az In2Rural (Innovatív gyakorlatok a megújuló energiák terén a vidéki foglalkoztatás javítása érdekében) elnevezésű, három ország (Spanyolország, Románia, Magyarország) részvételével megvalósított projekt záró projekt találkozójának.

A három éves időtartamú projekt során a észtvevők felmérték a modelltérségek megújuló energia területén meglévő hiánykompetenciáit, melyekre online képzéseket fejlesztettek a résztvevő egyetemek hallgatói között. A legjobbak hazai illetve külföldi szakmai gyakorlaton vehettek részt, akik önálló projektet dolgoztak ki. Emellett új munkaerőpiaci ismeretekkel és álláskeresési technikákkal gyarapodtak a hallgatól.