Legyél Te is régész!

Utolsó módosítás: 2019. május 08.

Nem csak elmeséljük, ki is próbálhatod!

Mit csinál egy régész a hétköznapokban? Mi alapján döntenek arról, hogy hol kell feltárásokat végezni? Hogyan lehet meghatározni a felszínre került leletek – csontok, fegyverek, ékszerek, edények – korát? Ezeket a témákat is érinti majd az Akadémiai esték programsorozat Junior előadásán Tóth Zoltán. Az egri Dobó István Vármúzeum régésze mindezek mellett mesél majd az elmúlt évek során végzett gyöngyösi ásatásokról is. Ő vezette például a Püspöki úti templom területén végzett munkálatokat is.

Időpont: 2019. május 21. (kedd) - 17 óra
Helyszín: Eszterházy Károly Egyetem Gyöngyösi Károly Róbert Campus (T előadó)

Az elsősorban általános iskolás korú gyerekeknek szóló interaktív előadáson Tóth Zolán nemcsak mesél a szakmájáról, hanem a gyerekek egy képzeletbeli ásatáson ki is próbálhatják, hogy milyen érzés lehet egy ásatáson dolgozni és ecsettel a kezükben, lépésről-lépésre felszínre hozni a történelem kis darabkáit.

Az előadás INGYENES!