Nemzetközi hetek a Károly Róbert Étteremben

Utolsó módosítás: 2018. október 13.

2018.10.08-tól a Károly Róbert Étterem színesíti kínálatát. Az egyetemen és a Gyöngyösi Károly Róbert Campuson is számos nemzetközi hallgató folytatja tanulmányait, így részben nekik, részben pedig a külsős vendégeknek és a campus munkatársainak, hallgatóinak is szeretne az étterem egy kis változatosságot csempészni a mindennapjaikba ételkülönlegességeikkel.

Nyolc héten át más-más nemzet konyhájából nyújt majd ízelítőt a Káryol Róbert Étterem, a szokásos kínálatuk mellett.
2018.10.08-án (hétfőn) Spanyol héttel készülek az étterem munkatársai, a naponta változó á la carte kínálatukban minden nap egy-egy jellegzetes spanyol ételt is kínálnak.
Az elkövetkezendő időszakban török, arab, ázsiai, orosz, afrikai, francia és szerb hetet is terveznek még.

A spanyol hét ételei:

- Albondigas (spanyol húsgolyók)
- Croquetas (Húsos-sajtos krokettek, tejfölös dip)
- Tortilla Espanola (Burgonyás, zöldséges, pikáns omlett)
- Fabada asturiana (spanyol babfőzelék)
- Csirkés- tengeri herkentyűs paella