Színek és formák

Utolsó módosítás: 2019. június 03.

A Gyöngyösi Műhely képzőművészeinek alkotásaiból nyílik kiállítás az Eszterházy Károly Egyetem Gyöngyösi Károly Róbert Campusán.

A 35 éve működő Gyöngyösi Műhely alkotói számos alkalommal mutatkoztak már be munkáikkal az ország különböző pontjain és külföldön is. Paksy Marica 30 éve vezeti ezt az alkotóközösséget, melynek tagjai között festők, szobrászok és fafaragók is megtalálhatók.

A megnyitó időpontja: 2019. április 30. (17:00)
Helyszín: Eszterházy Károly Egyetem Gyöngyösi Károly Róbert Campus (Könyvtár)
A kiállítást megnyitja: Molnár László, festőművész

A Gyöngyösi Műhely célja, hogy összegyűjtse a képzőművészet különböző ágaiban tehetséges embereket annak érdekében, hogy segítse fejlődésüket és bemutatkozási lehetőséget biztosítson számukra. Az alkotók sokfélesége a kiállításaikat is sokszínűvé teszi. Egy valami azonban közös bennük: az érzékenység és a vágy arra, hogy megmutathassák a rohanó ember számára láthatatlan világot. Megállnak, rácsodálkoznak és ecsettel, színekkel, formákkal próbálják elmondani azt, amihez a szó kevés.

A kiállítás május 31–ig látogatható