Újabb egyeztetések

Utolsó módosítás: 2019. szeptember 17.

Ismét a Gyöngyösi Károly Róbert Campusra látogatott Luohe városának delegációja. Gyöngyös és a kínai település vezetői még augusztusban írtak alá testvérvárosi megállapodást.

Elsősorban gazdasági, oktatási és turisztikai területeken fog a jövőben együttműködni Gyöngyös és a kínai Henan tartomány központjában található Luohe városa. Az oktatási együttműködés részleteiről már meg is kezdte az egyeztetéseket a település és a Gyöngyösi Károly Róbert Campus.

A testvérvárosi megállapodás aláírása után kevesebb, mint egy hónappal személyesen folytatott megbeszélések során szó volt oktatói képzési program kidolgozásáról, hallgatócseréről, közös pályázati lehetőségek felkutatásáról, valamint a gyöngyösi campuson jelenleg rövidített képzésben részt vevő kínai hallgatók továbbtanulási lehetőségeiről is.

A delegáció a megbeszélést követően ellátogatott a gyöngyösi campus kollégiumába, ahol találkoztak az intézményben tanuló közel 30 kínai hallgatóval is.

szöveg, fotók: Nagy Réka