Versenyképesség a IV. ipari forradalom korában

Utolsó módosítás: 2018. szeptember 26.

Elindult az MTA-MAB Károly Róbert Akadémiai Klub 2018/19-es őszi előadássorozata.

A nyitóelőadáson Prof. Dr. Csath Magdolna közgazdász, a Szent István Egyetem egyetemi tanára "Versenyképesség a IV. ipari forradalom korában" címmel tartott szakmai, de mégis mindenki számára érthető és rendkívül érdekes előadást.

Az előadás során Professzor asszony számos, a hallgatóság által már eddig is ismert tényt rendszerezett és világította meg jelentőségüket az ország versenyképessége szempontjából: szükség van a kis- és középvállalatok további erősítésére, a nagy külföldi multicégek és főleg az autóipari vállalatok beruházásai a terméklánc tulajdonságaik miatt nem erősítik az ország versenyképességét, valamint a felsőoktatás és a hazai tulajdonú mezőgazdasági feldolgozóipar erősítése stratégiai fontosságú az ország számára. Az előadás végén számos, az előadóhoz szóló kérdés jelezte hallgatóság érdeklődését a téma iránt.

Domjánné Dr. Nyizsalovszki Rita

Klubtanács elnöke