3. Femtoszkópia Nap

Utolsó módosítás: 2019. október 03.

2017.11.02-án került megrendezésre a 3. Femtoszkópia Nap a Gyöngyösi Károly Róbert Campuson

A Femtoszkópia Napot, az Eszterházy Károly Egyetem Femtoszkópiai Tudásközpontja nevében szervezték, melynek helyszínéül a Gyöngyösi Károly Róbert Campus szolgált.

A rendezvényre az Eszterházy Károly Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem és és az MTA Wigner Fizikai Kutatóközpont közös szervezésében került sor, elnöke Csörgő Tamás fizikus kutatóprofesszor, az Európai Akadémia tagja (Eszterházy Károly Egyetem és MTA Wigner Fizikai Kutatóközpont), társ-elnöke pedig Dr. Csanád Máté (Eötvös Loránd Tudományegyetem) voltak.

A résztvevők a femtoszkópia legújabb saját kutatási eredményeit tekintették át, a következő területekre fókuszálva:

• Bose-Einstein korrelációk a BNL PHENIX kísérletében
• A tűzgömb hidrodinamika új megoldásai és alkalmazásaik proton-proton és nehézion-ütközésekben
• Diffraktív és rugalmas proton-proton ütközések a a CERN LHC TOTEM kísérletében
• Legújabb kísérleti eredmények a CERN SPS-től a BNL RHIC-en keresztül a CERN LHC gyorsító kísérleteiig
Az egy napos tudományos program keretein belül amerikai, horvát, kínai, svájci és ukrán együttműködéseik eredményeit is áttekintették.

A rendezvényt Dr. Bujdosó Zoltán az Eszterházy Károly Egyetem rektorhelyettese, a délutáni programot pedig Pénzesné Dr. Kónya Erika, az Eszterházy Károly Egyetem TTK dékánja nyitotta meg.

A rendezvénnyel kapcsolatos további információk az alábbi linken olvashatóak!