Budapesti kiránduláson az egyetem nemzetközi hallgatói

Utolsó módosítás: 2019. október 03.

2018. március 23-án az Eszterházy Károly Egyetem egri és gyöngyösi nemzetközi hallgatói Budapesti városnézésen vettek részt Tóth Judit interkulturális referens, Póka Dóra nemzetközi koordinátor, valamint a mentorok szervezésében.

A gyöngyösi campus hallgatói is részt vettek kiránduláson, mely során a hallgatók megtekintették Budapest valamennyi Világörökségét. A városnézés első állomása a Hősök-tere, Mezőgazdasági Múzeum, Vajdahunyad vára volt. Majd angol nyelvű idegenvezetést kaptunk a Parlamentben. A Budai Várnegyed következett, ahol a hallgatók gyönyörködtek a csodálatos panorámában.

A napot a Nemzeti Múzeumban zártuk, ahol a szintén angol nyelvű idegenvezetés alatt bepillantást nyerhettek hazánk történelmébe.

Fotó: Hinz Mónika